top of page

Detoxikace

Dá se říci, že dnes pravidelnou detoxikaci potřebuje každý z nás. Žijeme v takové době, kdy je zatížení organismu mnohonásobně vyšší, než kdy v  historii bylo. Mnozí z nás se už někdy setkali např. s chronickou únavou, bolestmi hlavy, nespavostí, otoky, ekzémem či opakujícími se alergiemi… Ve velké většině případů se jedná o narušení křehké rovnováhy v našem těle, kterou lze vhodnou detoxikací opět narovnat zpět.

 

Řízený detoxikační proces není nic nepřirozeného. Jedná se o podporu cest, kterými se organismus přirozeně zbavuje škodlivin - se zapojením jater, ledvin, tlustého střeva, lymfatického systému, pokožky a plic. Cca dvouměsíční detoxikační kůra je vždy sestavována klientovi na míru s ohledem na jeho zdravotní stav, užívané léky, potravinové doplňky apod., protože i když žijeme ve stejném prostředí, má každý z nás jiné návyky, jinou genetickou zátěž a reagujeme na své okolí odlišně. 
 
Do víceúrovňového detoxikačního programu musí být zapojeno celé tělo - systémy i orgány, nutné pro zpracování a eliminaci toxinů, vždy s důrazem na momentální individuální zatížení konkrétního jedince. V případě potřeby mohou být také jako součást detoxikace navrženy podpůrné doplňky (byliny, přírodní doplňky stravy), které zefektivní celý proces očisty. Nejsou ale nezbytnou součástí.

 

O čem to celé je? Detoxikaci byste si měli v první řadě užít, objevit nové potraviny, chutě a poznat své tělo! Cílem detoxikace není redukce hmotnosti, i když může být určité zhubnutí někdy příjemným vedlejším efektem. Pokud jste ji nikdy neabsolvovali, není třeba se ničeho bát. Detoxikace je skvělým způsobem, jak si zlepšit zdraví, zvýšit svou energii a výkonnost a cítit se mnohem lépe.

 

Pro více informací nebo objednání na konzultaci mě kontaktujte.

 

zdravý nápoj
detoxikační potraviny
zelené smoothie
bottom of page