top of page

Blog

Vánoční raw kuličky

Nestíháte napéct cukroví, ale vánoční atmosféra na vás právě dolehla a ještě si snažíte držet štíhlou linii a žít zdravě? Žádný strach, ani stres! Vyzkoušejte následující recept na vánoční kuličky, který vám nezabere víc, jak 20 minut. Kuličky jsou navíc100% raw, obsahují jen ty nejzdravější tuky (nenasycené, kterých máme v jídelníčku obecně málo), spoustu plnohodnotných bílkovin (tudíž opravdu zasytí), antioxidanty, enzymy a ještě potěší chuťové buňky! :-)

Na cca 30 kuliček potřebujeme:

- 50 g lněného semínka

- 100 g mandlí

- 100 g slunečnicového semínka

- raw kakao (dle chuti)

- 1 zralý banán

- 30 g libovolného sušeného ovoce (já použila zázvor, ale výborné jsou i švestky nebo datle)

- dle chuti strouhaný kokos, skořici, funkční potraviny, jako je lucuma (má obrovské množství antioxidantů a chutná vanilkovo-karamelově...) apod.

Semínka rozmixujeme na lepivou mouku (ideální je vysokorychlostní mixér, ale zvládnete to i v normálním). Ke směsi semínek přidáme vidličkou rozmačkaný zralý banán, koření, kakao a sušené ovoce. Suché směsi přidáváme tolik, aby se nám dobře tvořily kuličky, které budou držet pohromadě. Ty následně obalujeme buď v kakau se špetkou skořice nebo kokosu. Před podáváním je dobré nechat kuličky ztuhnout dobře v lednici (jsou pak ještě lepší!).

Až vám dojdou, snadno připravíte během chvilky i mezi svátečními návštěvami v mžiku další! ;-)

Dobrou chuť!

Příspěvky
Archív
Sledujte mě
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
bottom of page